Liga I, etapa 11: CS U Craiova-Chiajna (video) | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 11: CS U Craiova – Chiajna, scor 1-1

Liga I, etapa 11: CS U Craiova – Chiajna, scor 1-1

scris de A.A.
12 afisari

UPDATE: CSU Craiova şi Concordia Chiajna au remizat, scor 1-1. Oltenii au smuls un punct, in extremis, după ce Ferfelea a egalat în minutul 91, din penalty.

Contrar aşteptărilor, Concordia Chiajna a început disputa de la Craiova în atac. Trupa lui Marius Şumudică a reuşit să deschidă scorul în minutul 6 din penalty. Varga a comis henţ în careu, la o lovitură liberă din apropierea careului, iar Wellington a transformat lovitura de la 11 metri. Curelea a ratat cea mai mare ocazie de gol a primei reprize în minutul 15. A scăpat singur către poarta adversă, dar nu l-a putut învinge pe Râmniceanu, din apropiere. Cu toate că s-au năpustit în atac în finalul primei părţi, oltenii nu au avut precizia necesară pentru a înscrie.

Gazdele nu au slăbit presiunea la poarta lui Râmniceanu nici în repriza secundă, dar Şumudică a mutat inteligent. I-a trimis în teren pe Roşu şi pe Deekman şi a închis jocul. Curelea a încercat să fie eroul Craiovei, dar nu i-a ieşit. A preluat în careu, s-a întors şi a şutat, dar goal-keeperul oaspeţilor a fost la post. Ilfovenii au rămas în inferioritate numerică în minutul 78. Stan a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Eforturile oltenilor s-au materializat în minutul 91. Gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri transformată cu succes de Ferfelea. Tandemul Emil Săndoi – Sorin Cârţu a rămas fără înfrângere în Liga I, iar CSU Craiova a urcat pe locul 9 în clasament.

Liga I, etapa 11. CSU Craiova si Concordia Chiajna se intalnesc pe arena “Ion Obelemenco” din Bănie, de la ora 16:00. Intalnirea va fi transmisa in direct de Look TV.

Liga I, etapa 11: CS U Craiova - Chiajna (video live)

Liga I, etapa 11: CS U Craiova – Chiajna (video live)

Cele două formaţii sunt despărţite de doar trei puncte în clasament, dar gazdele de la CS U Craiova sunt pe o pantă ascendentă, în timp ce echipa lui Sumudică se zbate la subsolul clasamentului.

Emil Săndoi şi Sorin Cârţu fac minuni pe banca celor de la CS U Craiova. Oltenii nu au pierdut nici un meci de patru etape. În runda trecută, au obţinut un punct important pe terenul celor de la Dinamo, scor 1-1, iar “alb-albaştrii” au ieşit din zona fierbinte a clasamentului. CS U Craiova ocupă în acest moment locul 12, cu 12 puncte.

Concordia Chiajna se află pe locul 15 în clasament, cu 9 puncte, la trei puncte de echipa care ocupă în acest moment primul loc neretrogradabil.

Echipele probabile:

CS U CRAIOVA: Balgradean – Achim, Frasinescu, Acka, Vatajelu – Madson, Tarnacop – Bancu, Bawab, Velcovici – Curelea

CONCORDIA: Rimniceanu – Bucurica, Dragarski, Dyulgerov – Stan, Alves, Lovin, Boldrin – Purece, Pena, Wellington

URMĂREȘTE TRANSMISIUNEA LIVE A MECIULUI CS U CRAIOVA – CONCORDIA CHIAJNA, accesând unul dintre linkurile video de aici, aici și aici.