Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 13. Astra – Ceahlaul, scor 2-1 (video)

Liga I, etapa 13. Astra – Ceahlaul, scor 2-1 (video)

scris de M.A.
8 afisari

Astra Giurgiu s-a impus cu 2-1 pe teren propriu în fața Ceahlăului Piatra Neamț, sâmbătă, într-o partidă din etapa a 13-a Ligii I de fotbal.

Astra a intrat în avantaj cu două minute înainte de pauză, grație lui Budescu (foto, in alb), care a transformat un penalty. Pavel a restabilit egalitatea în minutul 51, profitând de o greșeală a lui Yahaya. Bukari a adus în minutul 87 victoria echipei antrenate de Oleg Protasov.
Astra obține astfel prima victorie după 21 septembrie și are 24 de puncte în clasamentul Ligii I, unde a urcat pe locul 4. Ceahlăul rămâne cu 13 puncte.

Astra Giurgiu si Ceahlaul Piatra Neamt se vor intalni sambata, de la ora 20:30, intr-un meci din etapa 13 a Ligii 1.

Liga I, etapa 13. Astra - Ceahlaul

Liga I, etapa 13. Astra – Ceahlaul

Ceahlaul se afla deasupra zonei de retrogradare cu 13 puncte iar in ultimele cinci etape au terminat de 3 ori la egalitate si au pierdut de 2 ori. In ultima deplasare au pierdut cu 0-2 pe terenul Petrolului iar etapa trecuta au terminat la egalitate pe teren propriu 2-2 cu CSMS Iasi.

Ceahlaul Piatra Neamti vine dupa un meci jucat in optimile Cupei Romaniei pe terenul lui ASA Targu Mures si pe care l-au pierdut cu 0-4.
Astra este obligata sa invinga daca vrea sa mai spere la primul loc, intrucat se afla la zece puncte de acesta, dupa ce Steaua a batut pe Dinamo cu 3-0, vineri seara.