Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 19. Rezultate şi clasament

Liga I, etapa 19. Rezultate şi clasament

scris de C.S.
11 afisari

În Liga 1 de fotbal au avut loc meciurile etapei a 19-a. Rezultate şi clasament:

Liga I, etapa 19. Rezultate si clasament

Vineri 27 februarie:
Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi 3-0. Au marcat: Dina în minutele 58 şi 67, şi Purece în minutul 90+3.
FC Botoşani – Petrolul Ploieşti 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Teixeira în minutul 48 din penalty.

Sâmbătă 28 februarie:
CSMS Iaşi – Gaz Metan Mediaş 1-0. Singurul gol al meciului a fost înscris de Golubovici în minutul 35.
Dinamo – Universitatea Cluj 3-0. Au înscris Bilinski în minutele 28 şi 90+3, şi Lazăr în minutul 68.

Duminică 1 martie:
CSU Craiova – Steaua 0-0
CFR Cluj – Pandurii Târgu Jiu 0-4. Au marcat: Roman în minutul 2, Amadio în minutul 45+1 (autogol), Eric în minutul 82 şi Shalaj în minutul 85.
FC Braşov – Astra Giurgiu 1-1. Au înscris: Cr. Ganea în minutul 40, respectiv Tembo în minutul 80.

Luni 2 martie:
ASA Târgu Mureş – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-0. Au marcat: Bumba în minutul 27, Zicu în minutul 29 şi N’Doye în minutul 47.
Rapid – FC Viitorul 0-0.