Acasa rss 1asig Liga I, etapa 2. Steaua – CS Universitatea Craiova (live video)

Liga I, etapa 2. Steaua – CS Universitatea Craiova (live video)

23 afisari

Steaua București a învins pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (2-0), sâmbătă seara, pe stadionul ”Steaua”, într-un meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

Campioana a deschis scorul rapid, prin Adrian Popa (4), după o acțiune personală, iar Lucian Sânmărtean (34) a majorat diferența din lovitură liberă. Fernando Varela a marcat al treilea gol al Stelei în prelungirile partide, în urma unei lovituri libere (90+3). Juniorul Andrei Ivan a înscris golul de onoare al oltenilor (90+4), la ultima fază a meciului.

Steaua are maximum de puncte după două runde, în timp ce CS Universitatea rămâne cu un singur punct. FC Steaua București — CS Universitatea Craiova 3-1 (2-0), stadion ”Steaua” — București, cu porțile închise. Au marcat: Adrian Popa I (4), Lucian Sânmărtean (34), Fernando Varela (90+3), respectiv Andrei Ivan (90+4).

Sambata seara, de la ora 21:00, in Ghencea, este programata una dintre cele mai interesante intalniri ale etapei a doua, intre Steaua si CSU Craiova. Din pacate intalnirea dintre cele doua echipe se va disputa cu portile inchise, aceatsa fiind prima dintre cele doua etape de suspendare ale Stelei.

Liga I, etapa 2. Steaua - CS Universitatea Craiova

Steaua se pregătește pentru returul cu Aktobe, care poate consfinți calificarea roș-albaștrilor în play-off-ul UEFA Champions League, contra celor de la CS Universitatea Craiova.

Antrenorul campionilor, Costel Gâlcă, se pare că a trecut peste incidentul cu Sânmărtean, astfel că mijlocașul va juca din primul minut contra oltenilor.

În schimb, Chipciu, Keșeru și Tănase au fost lăsați pe bancă și, cel mai probabil, vor fi folosiți dacă scorul nu-l va mulțumi pe tehnicianul din Ghencea.

În altă ordine de idei, meciul se va juca în Ghencea fără spectatori, aceasta fiind prima partidă din cele două cu tribunele închise ale roș-albaștrilor.