Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 3: FC Botosani – Astra, scor 1-0 (video)

Liga I, etapa 3: FC Botosani – Astra, scor 1-0 (video)

scris de A.H.
6 afisari

UPDATE: FC Botoșani a învins Astra Giurgiu în meciul disputat astăzi, de la ora 17:00, în cadrul celei de-a treia etape a Ligii I.

Cea mai in forma echipa a inceputului de ciclu competitional, Astra Giurgiu nu a reusit sa-si mentina procentajul de 100% al victoriilor din acest sezon, pierzand meciul de la Botosani, in fata unei echipe ce nu reusise vreun punct in primele doua etape.

Gazdele au jucat in 10 inca din minutul 68, dar oaspetii nu au reusit sa fie periculosi, iar in minutul 86 sutul deviat al lui Batin l-a pacalit pe Lung Jr, care nu a putut opri mingea din drumul sore gol.

Sunt primele puncte obtinute de botosaneni, iar giurgiuvenii au calcat stramb pentru prima data in acest sezon.

FC Botoșani şi Astra Giurgiu se înfruntă duminică, 10 august, în cadrul LIGII 1. Meciul începe la 17.00 şi este transmis LIVE de Look TV.

Liga I, etapa 3: FC Botosani – Astra (live video)

Cea mai in forma echipa a inceputului de ciclu competitional, Astra Giurgiu va intalneste duminica, in deplasare, pe FC Botosani, singura echipa promovata in sezonul trecut care a reusit sa se mentina in Liga 1.

“Astralii” vin dupa un tur de forta in Liga 1 si preliminariile cupelor europene, triumfali atat in primele doua etape – cu 7 goluri marcate si niciunul primit  – cat si in  lupta pentru un loc in grupele Europa League, unde au eliminat-o pe Slovan Libere.

De partea cealalta, FC Botosani este departe de startul senzational avut anul trecut, cand in etapa a saptea se afla pe primul loc al clasamentului, si se zbate la subsolul clasamentului dupa doua infrangeri consecutive, din tot atatea posibile.