Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 3: Pandurii Tg. Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 0-1 (video)

Liga I, etapa 3: Pandurii Tg. Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 0-1 (video)

scris de A.P.
3 afisari

UPDATE: Ceahlăul a obţinut o victorie nesperată la Pandurii, scor 1-0, după o acţiune spectaculoasă a lui Andrei Dumitraş.

Răduţ a trecut de două ori pe lîngă deschiderea scorului în prima parte. Mai întîi a ratat o preluare simplă (22), pentru ca în a doua fază Calancea să intervină excelent la lovitura sa de cap (27).

Cei care au reuşit să înscrie au fost însă nemţenii, graţie insistenţei lui Andrei Dumitraş. Fundaşul a luat o acţiune pe cont propriu în minutul 63, a trecut de un adversar şi l-a învins pe Stanca cu un şut la colţul lung, aducînd primele puncte Ceahlăului.

Pandurii Târgu Jiu şi Ceahlăul Piatra Neamţ se înfruntă sâmbătă, 9 august, în cadrul LIGII 1. Meciul începe la 18.30 şi este transmis LIVE de Look TV.

Liga I, etapa 3: Pandurii Tg. Jiu - Ceahlăul Piatra Neamţ

Ceahlăul a avut un start de sezon catastrofal, fiind eliminată de Oțelul încă din optimile de finală ale Cupei Ligii, iar în campionat primind opt goluri în primele două runde, 0-4 cu CFR Cluj, respectiv 1-4 cu Târgu Mureș, informează Rtv.net.

Aceste rezultate i-au fost fatale lui Marin Barbu, forțat să demisioneze. Locul său pe banca tehnică a nemțenilor a fost luat de Florin Marin.

Pandurii, de cealaltă parte, a trecut în prelungiri de Gaz Metan în Cupa Ligii, în vreme ce în Liga 1 are două remize, 1-1 cu CS U Craiova și 0-0 cu CFR Cluj.

Înaintea meciului, gorjenii se situează pe locul 10 cu 2 puncte, în timp ce nemțenii ocupă ultima poziție a clasamentului, fără vreun punct acumulat. Ultima partidă disputată la Tg. Jiu de cele două echipe s-a încheiat la egalitate, scor 1 la 1.

VEZI VIDEO LIVE aici, aici și aici (full HD).