Etapa 7 play-off. Steaua - Viitorul, 1-1 (video | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul, scor 1-1 (video)

Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul, scor 1-1 (video)

28 afisari

FC FCSB (fosta FC Steaua) a terminat la egalitate cu FC Viitorul Constanța, 1-1 (1-0), luni seara, pe Arena Națională din București, într-un meci din etapa a șaptea a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Gazdele au deschis scorul prin Mihai Pintilii (40), iar FC Viitorul a egalat prin George Țucudean (73), fostul jucător al Stelei înscriind la trei minute de la intrarea sa pe gazon.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a ratat numeroase ocazii în acest meci, în care a avut și două bare, prin Denis Alibec (14) și Ovidiu Popescu (49).

Boldrin a ratat din 6 metri (2), portarul Rîmniceanu a respins șutul lui Pintilii (14), Țîru a respins incredibil de pe linia porții șutul lui Gabi Enache (27), Boldrin a tras pe lângă poartă (42), Rîmniceanu a intervenit salvator în fața lui Boldrin (62), s-a remarcat apoi și la lovitura de cap a lui Gnohere, francezul reluând greșit în minutul 86 din poziție bună, pentru ca Bălașa să irosească o ocazie uluitoare în prelungiri (90+6).

FC Viitorul a avut oportunități prin Hodorogea (35) și Chițu (57).

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a evoluat în minutul 80 în inferioritate numerică, după ce Robert Hodorogea a ieșit accidentat în minutul 80.

FCSB se menține în fruntea clasamentului, cu un avans de trei puncte în fața constănțenilor.

FCSB și Viitorul se vor întâlni azi, de la ora 20:30, în etapa a 7-a a Ligii 1.

Liga I, etapa 7 play-off. Steaua - Viitorul

Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul

Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul. Partida este practic ”finala” campionatului”. Cele două echipe se află pe primele două poziții în clasament.

Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul. Pentru jocul cu Viitorul, Reghe va avea tot lotul la dispoziție.
Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul. ”Pentru noi e un meci ca oricare altul, jucăm cu echipa de pe locul 2 și putem să ne ducem la 6 puncte de echipa cu care la începutul acestui play-off ne-am bătut pentru primul loc. Nu avem nicio presiune, trebuie să facem un meci bun și să câștigăm”, a declarat Laurențiu Reghecampf la conferința de presă premergătoare partidei.
Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf este lider, cu 37 de puncte, în timp ce formația lui Gică Hagi ocupă poziția secundă, cu 34 de puncte. În cazul în care roș-albaștrii vor câștiga, vor lua o opțiune serioasă în lupta pentru titlu, ținând cont de faptul că vor mai rămâne doar trei etape de disputat. Viitorul este singura echipă care a învins FCSB în acest play-off.
Liga I, etapa 7 play-off. Steaua – Viitorul. „Nu avem acea presiune pe care o au ceilalţi. Sunt obligaţi să câştige. Dacă nu câştigă, e panică. Sunt obligaţi să fie cei mai buni. Nu fac calcule, nu zic cine va fi campioană. Mă interesează ce vom face noi. Un meci important, suntem spre sfârşit, trebuie să menţinem ritmul pe care l-am avut până acum”, susține Gică Hagi.

Liga I, etapa 7 play-off. Meciul dintre Steaua si Viitorul poate fi urmarit video live stream aici sau aici