Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 9. Astra Giurgiu – FC Brașov, scor 3-0 (video)

Liga I, etapa 9. Astra Giurgiu – FC Brașov, scor 3-0 (video)

4 afisari

Astra Giurgiu a revenit pe primul loc al clasamentului Ligii I de fotbal, după victoria reușită luni seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), în fața formației FC Brașov, în etapa a 9-a.

Liga I, etapa 9. Astra Giurgiu - FC Brașov, scor 3-0

Astra a deschis scorul după pauză, prin ghanezul Sadat Bukari (50), dar s-a desprins doar pe final, după ce brașovenii au ratat mai multe ocazii bune de gol. Macedoneanul Mirko Ivanovski a tranșat soarta partidei (85), iar portughezul Yazalde, la prima sa reușită sub tricoul giurgiuvenilor, a închis tabela în prelungiri (90+2).
Astra are trei meciuri la rând fără înfrângere (două victorii și un egal), fără să primească vreun gol.