Acasa Sport-AutoSport Live.România-Serbia 40-28 (final), la Europenele de handal feminin

Live.România-Serbia 40-28 (final), la Europenele de handal feminin

scris de Ziua Veche
0 afisari

Update 8. 34 la 26 pentru fetele noastre în min. 55

UPDATE 7. 29 la 20 în minutul 43. România joacă cu un om mai puţin pentru 2 min. Eliminată Tivadari

UPDATE 6. A început repriza secundă. 22 la 15 în min. 32. Elisei este eliminată 2 min.

UPDATE 5. Conducem cu 20 la 14 la finalul primei reprize

UPDATE 4. Min. 22 România conduce cu 14 la 9.

UPDATE 3. România preia pentru prima dată conducera 6 la 5 în min. 13.

UPDATE 2. Min. 12 Am egalat Serbia la 5

Update 1. Serbia a deschis scorul în minutul l2. Romania a egalat la atacul următor 1-1. Serbia înscrie pentru 2 la 1. S-a accidentat Vărzaru, se pare că nu va mai juca. 3 la 1 pentru sârboaice, min 4

România joacă sâmbătă, începând cu 19:45, ultimul meci din grupa A preliminară de la Campionatul European de handbal feminin, împotriva Serbiei.

Pentru a merge mai departe în lupta pentru titlu, echipa noastră are nevoie de victorie.

Până acum, româncele au învins Spania cu 30-26 şi au pierdut la echipa gazdă, Danemarca, cu 22-25.