Acasa Sport-AutoSport Miami Open. Când joacă Simona Halep cu Sloane Stephens în optimi (live video)

Miami Open. Când joacă Simona Halep cu Sloane Stephens în optimi (live video)

71 afisari

Simona Halep o va înfrunta pe Sloane Stephens în primul meci al sesiunii de seară, de la ora locală 19:00, ora 2:00 în noaptea de miercuri spre joi în România.
simona halep miami oen sferturiSimona Halep o va întâlni în sferturile de finală de la Miami, miercuri, în direct la Dolce Sport, pe Sloane Stephens (22 ani), cu care s-a mai duelat în alte patru rânduri, scorul fiind 2-2.
Ultima confruntare directă dintre cele două a avut loc anul trecut la Roland Garros, când Simona s-a impus în două seturi, scor 6-4, 6-3.

Este cea mai bună serie pe pământ american a Simonei Halep, care leagă excelent două turnee puternice: a triumfat la Indian Wells (șase victorii, dintre care cinci pe teren și una prin retragerea Serenei Williams) și e în „sferturi” la Miami (trei victorii). În total, 9 victorii fără înfrângere.

În vârstă de 22 de ani Stephens ocupă locul 45 în clasamentul mondial și turneul de la Miami este practic turneul ei de casă, fiind născută în Florida. A învins-o pe Simona în două partide, ambele în 2013, ambele în Australia, la Hobart și Melbourne, pe hard. A pierdut contra româncei în două rânduri, în 2012 la Barcelona, și în 2014 la Roland Garros, pe zgură.

Dacă se califică în semifinale, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei dintre Serena Williams și Sabine Lisicki, meci care se va disputa pe aceeași arenă mai devreme, de la ora locală 13:00, 20:00 la București.
Simona Halep – Sloane Stephens este în direct pe Dolce Sport 1 si video live stream aici sau aici