PROGRAMUL PRELIMINARIILOR CM 2018, | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport PROGRAMUL PRELIMINARIILOR CM 2018, Cand joaca nationala Romaniei

PROGRAMUL PRELIMINARIILOR CM 2018, Cand joaca nationala Romaniei

scris de D.P.
10 afisari

România va debuta în grupa E a calificărilor pentru Campionatul Mondial 2018 pe teren propriu, contra Muntenegrului, și va încheia preliminariile în deplasare, cu Danemarca

Vezi programul Naţionalei de Fotbal în calificările CM 2018

Vezi programul Naţionalei de Fotbal în calificările CM 2018

La tragerea la sorți a preliminariilor Campionatului Mondial 2018 din Rusia, ”tricolorii”, care au fost capi de serie, au picat în grupa E, alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia și Kazahstan.

UEFA a anunțat programul jocurilor din calificările CM:
4 septembrie 2016: Danemarca – Armenia, Kazahstan – Polonia (ora 19:00), România – Muntenegru (ora 21:45)
8 octombrie 2016: Armenia – România, Muntenegru – Kazahstan (ora 19:00), Polonia – Danemarca (ora 21:45)
11 octombrie 2016: Kazahstan – România (ora 19:00), Danemarca – Muntenegru, Polonia – Armenia (ora 21:45)
11 noiembrie 2016: Armenia – Muntenegru (ora 19:00), Danemarca – Kazahstan, România – Polonia (ora 21:45)
26 martie 2017: Armenia – Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Danemarca (ora 21:45)
10 iunie 2017: Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Armenia, Polonia – România (ora 21:45)
1 septembrie 2017: Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Danemarca – Polonia, România – Armenia (ora 21:45)
4 septembrie 2017: Armenia – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – România, Polonia – Kazahstan (ora 21:45)
5 octombrie 2017: Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, România – Kazahstan (ora 21:45)
8 octombrie 2017: Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00)
Toate grupele de calificare la Campionatul Mondial sunt:
Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg
Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra
Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino
Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia
Grupa E: ROMÂNIA, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta
Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein
Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru
Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda
Echipele de pe locurile 1 se vor califica direct la Campionatul Mondial, în timp ce 8 din selecționatele de pe locurile secunde vor disputa un baraj în dublă manșă.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult