Acasa Sport-AutoSport UPDATE: Rezultate Liga I – Etapa a XXVI – a

UPDATE: Rezultate Liga I – Etapa a XXVI – a

scris de Ziua Veche
1 afisari

Lupta stransa pentru castigarea Ligii I, intre primul loc si pozitia a cincea fiind o diferenta de doar trei puncte, poate si pentru faptul ca echipele candidate la titlu se „impiedica” de formatii aflate in jumatatea inferioara a clasamentului.

Unirea Urziceni a ratat sansa de a reintra in lupta pentru titlu dupa ce, miercuri, in etapa a XXVI-a a Ligii I, a terminat la egalitate (scor 1-1) partida disputata pe teren propriu contra formatiei Gaz Metan Medias. Gazdele au marcat prin Bilasco, in minutul 35, iar oaspetii au inscris prin Dudita, in minutul 56. SC Vaslui pierde pozitia a doua in clasament dupa egalul (scor 0-0) din deplasare cu Astra Ploiesti. Si FC Timisoara a pierdut doua puncte importante dupa partida disputata impotriva celor de la International Curtea de Arges si terminata la egalitate (scor 0-0) . Surpize pot aparea si in meciurile de joi: Rapid – Ceahlaul , Poli Iasi – CFR Cluj sau Pandurii – Dinamo.