Acasa Sport-AutoSport SOCI: Sportivi ucrainieni părăsesc Jocurile Olimpice de Iarnă

SOCI: Sportivi ucrainieni părăsesc Jocurile Olimpice de Iarnă

scris de C.S.
4 afisari

Unii sportivi ucraineni vor părăsi Jocurile Olimpice de la Soci din cauza violenţelor care au loc în ţara lor, a anunţat joi Comitetul Olimpic Internaţional.

Sportivii ucrainieni se retrag de la Jocurile Olimpice.

Un purtător de cuvânt al Comitetului Olimpic Ucrainean a declarat pentru BBC Sport că aproximativ jumătate dintre cei 45 de sportivi prezenţi la Jocurile Olimpice de la Soci se întorc acasă din cauza violenţelor care au loc în ţara lor.

Noi violenţe au izbucnit joi dimineaţă la Kiev, după ce cu o zi înainte protestele au provocat moartea a 28 de persoane şi rănirea altor câtorva sute.

În centrul Kiev-ului au fost trase focuri de armă cu muniție de război, cel puţin 15 manifestanţi fiind împuşcaţi mortal. Ciocnirile au provocat joi dimineaţă un mort şi 29 de răniţi în rândul poliţiştilor.

În această dimineață a început evacuarea guvernului Ucrainei, pe fondul contraofensivei protestatarilor, care au forțat trupele speciale antirevoltă Berkut să se retragă din Piața Independenței.

În pofida convenirii unui armistițiu între președintele Viktor Ianukovici și opoziția, violențele au fost reluate joi în centrul Kievului, mișcările radicale declarând că nu recunosc niciun fel de ‘armistiții false’, după cum informează ITAR-TASS.

29 comentarii

pathfinder 20-02-2014 - 17:23

Trist…

digital 20-02-2014 - 22:27

să plece în pupat piața independenției din kiev, ce dreq caută la soci !
păi ăia crapă și ei la adrenalină?!

UnUL 20-02-2014 - 22:44

Comunist împuțit !

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 20-02-2014 - 22:48

Ti-am mai recomandat :
Nu dialoga la OGLINDA !

UnUL 20-02-2014 - 22:50

Încă un cretin care aprobă masacrele din Ucraina.

salut 20-02-2014 - 22:53

Mai boule, eu as fi ultimul care sa tin partea tziganului, dar, vis-a-vis de postarea lui, concluzia ta e absolut cretina.
Nu, nu-i o surpriza.

salut 20-02-2014 - 22:50

Ai vazut poza lu’ tac-to? Ala nu era comunist, doar turnator. Si sluga si hot, bineinteles.

UnUL 20-02-2014 - 22:51

Du-te să te spânzuri, canalie scârbpoasă !

digital 20-02-2014 - 22:52

păi ia zi-i tu mă gunoiule, dacă băsexu ar fi în pericol, la bucale, nu ai lăsa totul vraiște și ai veni tu ca să-l salvezi și să-l aperi de manifestanți pe bine-făcătorul și pe salvatorul națiunii?!

ia spune tu, mortăciune ubebistă!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 20-02-2014 - 22:58

Marsch , de aici ! Hienelor , a-ti simtzit mirosul pestilentzial de kadavru , si hop sa- l muscati pe
bovis raris NapoCallis.
Asta este leakka in descompunere doar la …debara , ca toti basisti !
Halena provine de la gluga de coceni !

urbos 20-02-2014 - 22:59

N-ar veni, nic el, nici scarba rujata, nici ji danii, nici lindicu…nimeni, ar spera sa vina lunetistii Kiorului, sa-l salveze.
Tare as vrea sa omor niste basisti.

UnUL 20-02-2014 - 23:25

Omoară-te pe tine, cretinache, pericol public!

ValVerde 20-02-2014 - 23:20

Pericol de la cine, ba Claudia ???
De la aceiasi impotenti care zbierau ca o sa iasa in strada sa omoare basisti, la referendum ?
Va mai in cur ajati unul pe altul si va povestiti cum o sa-i spinzurati si o sa le dati foc tuturor basistilor, in timp ce huhu striga: „baiete ! inca un rind la toata lumea „??

De la voi, mai mortaciune ?

Hahahahahahahahhahaha

digital 20-02-2014 - 23:26

ți-ai supt-o azi?!
hai, marș la culcare, că faci clăbuci!

ValVerde 20-02-2014 - 23:28

Ba boule, la mine e 15:30.
Du-te tu sa faci nani, si nu uita sa te dezmierzi inainte de a adormi !

Antibasistul 21-02-2014 - 00:21

Jegule, asa faci tu zilnic, inainte de culcare, îțî dezmierzi lindicul!

CONGO 21-02-2014 - 00:27

@ antibasistA

Anti, adica i-ai da niste contre de sa-i bolboroseasca coile, si apoi penis captivus, ha?

Lasa ca stim noi cum e cu babele netufate!

UnUL 20-02-2014 - 23:24

Nu știu dacă aș veni să-l salvez pe dl. Băsescu (care nu e și nu are de ce să fie în pericol!), dar probabil că aș veni să-l dau jos pe Tonta.

digital 20-02-2014 - 23:27

hahaha!
prima dată să nu uiți să-ți tragi kiloții pe tine!

UnUL 20-02-2014 - 23:55

Degețel, eu folosesc chiloți pentru că mai am ce ține în ei; nu e și cazul tău.

digital 20-02-2014 - 23:59

UnUL
20-02-2014 at 23:55
normal că ai ce ține….-un morman de kkt!

UnUL 21-02-2014 - 00:01

Degețel, eu nu sufăr de diaree cronică ca Bășinel. Și, oricum, nu te-aș accepta în chiloții mei, îmi place să fie curați.

Antibasistul 21-02-2014 - 00:24

Ma cac pe creierele idioate basiste, basistii se caca in chiloți…!

CONGO 21-02-2014 - 00:28

scoafa antibasistA sa nu mai postezi cu nicku meu!

Antibasistul 21-02-2014 - 02:17

EȘTI NEBUN, ca toți jiidanii! Ptiu de mii de ori!!!!!

UnUL 21-02-2014 - 07:57

@BĂȘINEL
Exact cum spuneam. IA FURAZOLIDON!!!!

Tache 21-02-2014 - 02:59

In Gruzia (Georgia) au atacat cu ocazia Jocurilor Olimpice de la Beijing, in 2008. Acum ataca in Ucraina cu ocazia Jocurilor Olimpice de la Soci. Jocurile Olimpice erau o perioada a armistitiului in Grecia antica. Jocurile Olimpice ar trebui sa insemne pace si nu declansarea unor razboaie.

ValVerde 21-02-2014 - 05:32

De fapt au avut loc atacuri teroriste la Soci, orasul e pe jumatate distrus, trupele de desant americane au pus stapinire pe muntii din zona si majoritatea sportivilor sunt deja morti.

Ceea ce dau acum la televizor e preinregistrat, asa ca aselenizarea.

UnUL 21-02-2014 - 07:58

@ValVerde
Corect! ca s-l plagiez pe Huhu.

Comments are closed.