Acasa Sport-AutoSport Steaua – Sturm Graz, amical, scor 0-2 (video)

Steaua – Sturm Graz, amical, scor 0-2 (video)

12 afisari

Fără Țucudean și Tamaș în lot, Steaua a pierdut primul amical din Antalya, în faţa lui Sturm Graz cu 0-2.

Austriecii au avut prima ocazie, atunci când Arlauskis s-a opus în faţa lui Schick. La poarta cealaltă, Keşeru a irosit o fază periculoasă, atunci când a şutat din afara careului. Arlauskis a fost apoi din nou salvator în faţa nigerianului Bright.
Pe finalul primei reprize, Steaua a avut o bară, la lovitura liberă executată de Bourceanu. Imediat, Tănase a cerut penalty la un duel cu Ehrenreich, refuzat însă de arbitru. Stanciu a fost blocat de portarul advers imediat după pauză, dar austriecii au fost cei care au deschis scorul. Nigerianul Bright a primit o pasă excelentă de la Schick şi l-a învins pe Arlauskis.

A fost 2-0 pentru Sturm Graz, după ce bosniacul Hadzic a şutat din afara careului.
Steaua va disputa, sambata seara, de la ora 19:00, primul meci amical din cantonamentul din Turcia. Campioana Romaniei va intalni pe Sturm Graz, echipa din prima liga din Austria.

Steaua - Sturm Graz, amical

Steaua – Sturm Graz, amical

Sturm Graz își încheie cantonamentul de iarnă din Turcia după meciul cu Steaua din această seară. Austriecii de pe locul 5 din campionat vor juca două meciuri amicale astăzi, sâmbătă, 31 ianuarie. De la ora 15:00, Sturm Graz va juca împotriva slovenilor de la Olimpija Ljubljana, iar la puțin peste două ore de la această partidă, austriecii vor da piept cu Steaua,
În primul cantonament, desfășurat în Spania, campioana României a disputat două meciuri amicale, cu Borussia Dortmund și cu elvețienii de la Biel-Bienne, cu un bilanț de o înfrângere și o victorie, două goluri marcate și unul luat. Reușitele roș-albaștrilor din acest an au fost semnate de Adi Popa și Claudiu Keșeru.