Acasa rss 1asig Toate rezultatele din turului doi preliminar al Ligii Europa la fotbal

Toate rezultatele din turului doi preliminar al Ligii Europa la fotbal

scris de Șt. C
0 afisari

Petrolul Ploieşti, care a invins cu 3-1 la Flamurtari, şi CFR Cluj, care a castigat cu 1-0 la Jagodina, s-au calificat joi seara în turul trei preliminar al Ligii Europa la fotbal.Rezultate înregistrate în partidele disputate, marţi şi joi, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa:

Campionatul de fotbal intra in linie dreaptaEchipele precedate de semnul (+) s-au calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa, care se va disputa la 31 iulie (turul) şi 7 august (returul).

FK Zeljenicar (Bosnia-Herţegovina) – (+) Metalurg Skopje (Macedonia) 2-2, în tur 0-0

(+) Şahtior Karagandi (Kazahstan) – FK Atlantas (Lituania) 3-0, în tur 0-0

Hapoel Beer Sheva (Israel) – (+) RNK Split (Croaţia) 0-0, în tur 1-2

Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) – (+) Dinamo Minsk (Belarus) 0-0, în tur 0-3

FK Haugesund (Norvegia) – (+) FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) 1-3, în tur 1-0

(+) Omonia Nicosia (Cipru) – Buducnost Podgorica (Muntenegru) 0-0, în tur 2-0

(+) FK Krasnodar (Rusia) – JK Sillamae Kalev (Estonia) 5-0, în tur 4-0

Inter Baku (Azerbaidjan) – (+) Elfsborg (Suedia) 0-1, 3-4 la loviturile de departajare, în tur 1-0

(+) Esbjerg (Danemarca) – Kairat Alma Ata (Kazahstan) 1-0, în tur 1-1

(+) Zimbru Chişinău (Moldova) – ŢSKA Sofia (Bulgaria) 0-0, în tur 1-1

(+) Şahtior Soligorsk (Belarus) – Derry City (Irlanda) 5-1, în tur 1-0

FC Vaduz (Liechtenstein) – (+) Ruch Chorzow (Polonia) 0-0, în tur 2-3

Hapoel Tel Aviv (Israel) – (+) Astana (Kazahstan) 1-0, în tur 0-3

(+) IFK Goteborg (Suedia) – Gyor (Ungaria) 0-1, în tur 3-0

(+) Slovan Liberec (Cehia) – MFK Kosice (Slovacia) 3-0, în tur 1-0

Tromso (Norvegia) – (+) Vikingur (Insulele Feroe) 1-2, în tur 0-0

(+) SV Grodig (Austria) – FK Cukaricki (Serbia) 1-2, în tur 4-0

(+) Lech Poznan (Polonia) – Nomme Kalju (Estonia) 3-0, în tur 0-1

(+) FC Şihura (Georgia) – Bursaspor (Turcia) 0-0, 4-1 la lovituri de departajare, în tur 0-0

(+) AIK Stockholm (Suedia) – Linfield (Irlanda de Nord) 2-0, în tur 0-1

(+) Zoria Lugansk (Ucraina) – Laci (Albania) 2-1, în tur 3-0

FC Groningen (Olanda) – (+) FC Aberdeen (Scoţia) 1-2, în tur 0-0

(+) Spartak Trnava (Slovacia) – Zestafoni (Georgia) 3-0, în tur 0-0

Sligo Rovers (Irlanda) – (+) Rosenborg Trondheim (Norvegia) 1-3, în tur 2-1

Zawisza Bydgoszcz (Polonia) – (+) Zulte Waregem (Belgia) 1-3, în tur 1-2

(+) Asteras Tripolis (Grecia) – RoPS Rovaniemi (Finlanda) 4-2, în tur 1-1

FK Vojvodina (Serbia) – (+) Trencin (Slovacia) 3-0, în tur 0-4

(+) Hajduk Split (Croaţia) – Dundalk (Irlanda) 1-2, în tur 2-0

Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) – (+) Mlada Boleslav (Cehia) 0-4, în tur 1-2

Ferencvaros Budapesta (Ungaria) – (+) NK Rijeka (Croaţia) 1-2, în tur 0-1

(+) Diosgyori VTK (Ungaria) – Litex Loveci (Bulgaria) 1-2, în tur 2-0

NK Gorica (Slovenia) – (+) Molde FK (Norvegia) 1-1, în tur 1-4

Crusaders FC (Irlanda de Nord) – (+) IF Brommapojkarna (Suedia) 1-1, în tur 0-4

(+) Saint-Johnstone (Scoţia) – FC Lucerna (Elveţia) 1-1, 5-4 lalovituri de departajare, în tur 1-1

(+) Sankt Polten (Austria) – Botev Plovdiv (Bulgaria) 2-0, în tur 1-2

(+) FH Hafnarfjordur (Islanda) – FC Neman (Belarus) 2-0, în tur 1-1

(+) Stjarnan (Islanda) – Motherwell (Scoţia) 3-2 după prelungiri, în tur 2-2

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult