Acasa Sport-AutoSport Tragerea la sorti play-off Champions League si Europa League

Tragerea la sorti play-off Champions League si Europa League

scris de Z.V.
17 afisari

Steaua București va înfrunta puternica echipă engleză Manchester City în faza play-off a Ligii Campionilor la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate vineri, la sediul UEFA, de la Nyon (Elveția).

play-off-ul Ligii CampionilorPrima partidă va avea loc la Bucureşti, în 16 sau 17 august.

Returul este programată la Manchester, în 23 sau 24 august.

Astra Giurgiu, campioana României la fotbal, va înfrunta formația engleză West Ham United, în play-off-ul Europa League, potrivit tragerii la sorți efectuate vineri, la sediul UEFA, de la Nyon.

Prima manșă se va juca la Giurgiu, pe 18 august, iar returul la Londra, în data de 25 august.

Cele două echipe s-au înfruntat și în sezonul trecut în Europa League, în turul al treilea preliminar, iar Astra a avut câștig de cauză, după 2-2 la Londra și 2-1 la Giurgiu.

 

Meciurile din play-off-ul Ligii Campionilor

Ruta campioanelor

Ludogorets Razgrad (Bulgaria) – Viktoria Plzen (Cehia)

Celtic (Scoţia) – Hapoel Beer-Sheva (Israel)

FC Copenhaga (Danemarca) – APOEL (Cipru)

Dundalk (Irlanda) – Legia Varşovia (Polonia)

Dinamo Zagreb (Croaţia) – FC Salzburg (Austria)

Ruta non-campioanelor

Steaua (România) – Manchester City (Anglia)

FC Porto (Portugalia) – AS Roma (Italia)

Ajax (Olanda) – FC Rostov (Rusia)

Young Boys (Elveţia) – Borussia Monchengladbach (Germania)

Villarreal (Spania) – AS MOnaco (Franţa)

Meciurile din play-off-ul Europa League

FC Astana (Kazahstan) — BATE Borisov (Belarus)
Arouca (Portugalia) — Olympiakos Pireu (Grecia)
Midtjylland (Danemarca) — Osmanlispor (Turcia)
AS Trencin (Slovacia) — Rapid Viena (Austria)
Lokomotiva Zagreb (Croația) — Racing Genk (Belgia)
AEK Larnaca (Cipru) — Slovan Liberec (Cehia)
Dinamo Tbilisi (Georgia) — PAOK Salonic (Grecia)
Austria Viena (Austria) — Rosenborg Trondheim (Norvegia)
Beitar Ierusalim (Israel) — AS Saint-Étienne (Franța)
Vojvodina Novi Sad (Serbia) — AZ Alkmaar (Olanda)
NK Maribor (Slovenia) — FK Qabala (Azerbaidjan)
Slavia Praga (Cehia) — Anderlecht Bruxelles (Belgia)
Astra Giurgiu (România) — West Ham United (Anglia)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) — Grasshopper Zurich (Elveția)
Broendby IF (Danemarca) — Panathinaikos Atena (Grecia)
FC Krasnodar (Rusia) — Partizani Tirana (Albania)
KAA Gent (Belgia) — Shkendija (Macedonia)
Istanbul Bașakșehir (Turcia) — Șahtior Donețk (Ucraina)
SonderjyskE (Danemarca) — Sparta Praga (Cehia)
Sassuolo (Italia) — Steaua Roșie Belgrad (Serbia)
IFK Goteborg (Suedia) — Qarabag Agdam (Azerbaidjan)
Maccabi Tel Aviv (Israel) — Hajduk Split (Croația)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult