Acasa Sport-AutoSport Turneu Roma. Simona Halep – Carla Suarez Navarro (live video)

Turneu Roma. Simona Halep – Carla Suarez Navarro (live video)

13 afisari

Simona Halep (2 WTA) o va întâlni pe Carla Suarez Navarro (10 WTA) în semifinalele turneului de la Roma, sâmbătă, la ora 13:00.

Roma. Simona Halep - Carla Suarez Navarro

Roma. Simona Halep – Carla Suarez Navarro

Suarez Navarro s-a impus în „sferturi” în fața cehoaicei Petra Kvitova (4 WTA), cu scorul de 6-3, 6-2, la capătul unui meci de o oră și 14 minute.

Halep și Suarez Navarro s-au mai întâlnit de 9 ori până acum în circuit, Simona având 5 victorii.
– 2015, la Indian Wells: victorie Halep, scor 5-7 6-1 6-1
Ele ar mai fi putut juca şi în optimile de finală ale ediţiei trecute a turneului de la Roma, dar Halep s-a retras atunci înainte de meci, din cauza unei accidentări.

Partida dintre Simona Halep și Carla Suarez Navarro va avea loc sambata, de la ora 13:00, în direct pe Dolce Sport 1 si video live stream aici sau aici