Acasa Sport-AutoSport Vezi aici cine transmite meciurile etapei a opta a Ligii I

Vezi aici cine transmite meciurile etapei a opta a Ligii I

scris de Ziua Veche
4 afisari

Teodor Craciunescu va arbitra meciul dintre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti, care va avea loc vineri, de la ora 20,30 (Antena 1), în cadrul etapei a opta a Ligii I la fotbal.Augustus Constantin, a fost delegat la meciul dintre Dinamo si FC Vaslui, programat duminica, de la ora 20,30.

 

 Programul meciurilor si delegarile oficialilor:

 vineri 17 septembrie:

 Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj (17,00, Digi Sport), la Sibiu

Arbitru: Paul Unimatan (Zalau); arbitri asistenti: Dragos Mihai Iliescu (Craiova), Catalin Savu (Galati); arbitru de rezerva: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel)

Observatori: Tudor Constantinescu (Bucuresti), Romeo Pascu (Brasov)

 Victoria Branesti – Pandurii Tg. Jiu (18,45, GSP TV), la Buzau

Arbitru: Dragos Istrate; arbitri asistenti: Andrei Constantinescu, Valentin Avram; arbitru de rezerva: Mihai Ene (toti din Bucuresti)

Observatori: Constantin Zotta, Vasile Szobotka (ambii din Bucuresti)

 Universitatea Craiova – Rapid Bucuresti (20,30, Antena 1)

Arbitru: Teodor Craciunescu (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Ionel Popa (Pascani), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezerva: Florin Ghimbasan (Brasov)

Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti), Mircea Cezar Ionescu (Bucuresti)

 sambata 18 septembrie:

 Otelul Galati – Unirea Urziceni (17,00, GSP TV)

Arbitru: Andrei Chivulete; arbitri asistenti: Adrian Vidan (ambii din Bucuresti), Sebastian Stoianov (Constanta); arbitru de rezerva: Bogdan Hanceariuc (Iasi)

Observatori: Corneliu Fecioru, Nicolae Pantea (ambii din Bucuresti)

 FC Timisoara – Sportul Studentesc (21,00, Digi Sport)

Arbitru: Mugurel Draganescu (Breaza); arbitri asistenti: Cristian Nica (Ploiesti), Gabriel Ioan Barjac (Zalau); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)

Observatori: Florin Chivulete, stefan Stana (ambii din Bucuresti)

 duminica 19 septembrie:

 CFR 1907 Cluj – FCM Tg. Mures (18,00, GSP TV)

Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenti: Mircea Orbulet, Bogdan Gheorghe (toti din Bucuresti); arbitru de rezerva: Marian Nicolae Bordean (Sibiu)

Observatori: George Ionescu, Sorin Satmari (ambii din Bucuresti)

 Dinamo Bucuresti – FC Vaslui (20,30, Digi Sport)

Arbitru: Augustus Constantin (Ramnicu Valcea); arbitri asistenti: Aurel Onita (Constanta), Zoltan Szekely (Baia Mare); arbitru de rezerva: Lucian Rusandu (Sfantu Gheorghe)

Observatori: Gheorghe Moise, Alexandru Popescu (ambii din Bucuresti)

 luni 20 septembrie:

 Gloria Bistrita – FC Brasov (18,00, GSP TV)

Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Adrian Radu Ghinguleac (Bucuresti), Dorin Mudura (Oradea); arbitru de rezerva: Dan Monea (Aiud)

Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Mircea Calin (Bucuresti)

 Steaua Bucuresti – Astra Ploiesti (20,30, Digi Sport)

Arbitru: Robert George Dumitru (Brasov); arbitri asistenti: Octavian sovre (Oradea), Stelian Slabu (Brasov); arbitru de rezerva: Mugurel Vadan (Bucuresti)

Observatori: Dan Petrescu (Bucuresti), Gheorghe Nedelescu (Craiova)

 

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult