Acasa Sport-AutoSport Vezi programul Ligii I la fotbal ediţia 2011-2012

Vezi programul Ligii I la fotbal ediţia 2011-2012

scris de Ștefan Constantinescu
2 afisari

Primul derby bucureştean al sezonului va fi Dinamo – Rapid, în etapa a 7-a. Steaua – Rapid se va juca în runda a 11-a, iar „eternul derby” Dinamo – Steaua este programat în etapa a 16-a, penultima a turului, s-a stabili joi la LPF.

Fotbalistii dinamovisti au aruncat torte fanilor din tribuna la meciul cu SteauaDacă înainte de 22 iulie, când va începe campionatul, TAS va da o decizie favorabilă cluburilor FC Timişoara, Gloria Bistriţa şi FC Bihor, care contestă faptul că au fost retrogradate deoarece nu au primit licenţa, acestea vor lua locul formaţiilor Sportul Studenţesc, Voinţa Sibiu şi CS Mioveni.

Programul complet al turului Ligii I, ediţia 2011/2012:

Etapa 1, 22 iulie

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Rapid-Vaslui

Etapa 2, 30 iulie

Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu

Steaua Bucureşti – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti

FCM Târgu Mureş – CFR Cluj

Etapa 3, 13 august

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş

CS Mioveni – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Etapa 4, 20 august

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu

FCM Târgu Mureş – CS Mioveni

Etapa 5, 27 august

CFR Cluj – Sportul Studenţesc

Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi

Astra Ploieşti – Universitatea Cluj

Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa 6, 10 septembrie

Rapid Bucureşti – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

FC Vaslui – Dinamo Bucureşti

Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti

Etapa 7, 17 septembrie

CFR Cluj – FC Vaslui

Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi

CS Mioveni – Sportul Studenţesc

Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna

FC Braşov – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj

Etapa 8, 24 septembrie

Rapid Bucureşti – CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Voinţa Sibiu

Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş

Etapa 9, 1 octombrie

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti

CS Mioveni – FC Vaslui

FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc

Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Etapa 10, 15 octombrie

Rapid Bucureşti – CS Mioveni

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – FC Braşov

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Etapa 11, 22 octombrie

CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi

Etapa 12, 29 octombrie

Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu

FC Braşov – CFR Cluj

Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Etapa 13, 5 noiembrie

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Voinţa Sibiu – FC Braşov

CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti

Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

Etapa14, 19 noiembrie

CFR Cluj – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Astra Ploieşti

Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti

FC Braşov – CS Mioveni

Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu

FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc

Etapa 15, 26 noiembrie

Voinţa Sibiu – CFR Cluj

CS Mioveni – Dinamo Bucureşti

Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Steaua Bucureşti – FC Braşov

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

FCM Târgu Mureş – Concordia Chiajna

Etapa a 16, 3 decembrie

CFR Cluj – CS Mioveni

Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Astra Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

Etapa 17, 10 decembrie

CS Mioveni – Voinţa Sibiu

Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Universitatea Cluj – FC Vaslui

Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

FCM Târgu Mureş – FC Braşov

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult