Acasa Top SecretArmata 5 camioane cu lemne. Casa Regala, in parteneriat cu MApN, ajutoare pentru romani

5 camioane cu lemne. Casa Regala, in parteneriat cu MApN, ajutoare pentru romani

scris de M.A.
26 afisari

Cinci camioane cu lemne din partea Regelui Mihai vor ajunge la romanii sinistrati, prin intermediul MApN.

Regele Mihai I al Romaniei

Regele Mihai I al Romaniei (colaj Ziua Veche)

Familia Regala a Romaniei se alatura romanilor care ofera ajutoare pentru persoanele ramase izolate in urma ninsorilor abundente. Majestatea Sa Regele Mihai a autorizat trimiterea a cinci camioane cu lemne de foc, in regim de urgenta, in zonele defavorizate.

Familia Regala este astfel alaturi de romanii care de zile bune au ramas izolati in propriile gospodarii, fara caldura, alimente sau curent electric”, se precizeaza intr-un comunicat.

Transportul lemnelor se va face în parteneriat cu Ministerului Apararii Nationale. De asemenea, Casa Majestatii Sale va fi in contact cu prefecturile judetelor in care ajutoarele vor fi trimise. Astfel de transporturi se vor repeta in perioada urmatoare, daca vremea va continua sa se inrautateasca.

18 comentarii

rusineeeee 13-02-2012 - 19:16

rEGELE A AUTORIZAT ha ha ha —- la cat au supt el si predecesorii lui de la acest popor, la cate paduri a ,,mostenit,, sa fi dat 5 000 de camioane- fara sa anunte- caraghiosul, primeste sfaturi de la duda informatorul si iata ce iese -ceva penibil — RUSINE!!!!!!
nu plateste si transportul- sa care ARMATA — RUSINEEE!!!!!!

gogu 14-02-2012 - 15:13

RUSINE TIE Daca nu stii istorie, nu te baga in seama. Ce a”supt” regimul monarhic din Romania, pe care au ridicat-o la rangul de regat recunoscut de marile Puteri ale lumii? Iar Regele Mihai este un om absolut special, nu este bogat, este singurul sef al statului care isi iubeste poporul si nu l-a tradat niciodata, cum a facut Baselu si ai lui. Mai citeste daca mai ai timp, succes-uri!

Sharaiman 14-02-2012 - 17:21

Mishule, ai dat–o-n bara, bre. ICCJ a recunoscut sentinta din Lisabona, asa ca, nepotul tau este de fapt Regele Romaniei cu adevarat. Tu esti doar un intrus, un abdicat, un anonim hraparet, limbut, agramat, inconjurat de otrepe.

urbos 14-02-2012 - 17:24

Asadar vrei rege cacatel, doar ca il vrei pe alalalt, este?

Sharaiman 14-02-2012 - 17:42

Nu conteaza, dar, azi, ICCJ a dat un verdict istoric. Casatoria lui Carol 2 cu Zizi Lambrino este perfect valabila, ea fiind anulata numai de un rahat de tribunal din Ilfov si nerecunoscuta de Ferdinand. Dar, de fapt, nici o instanta a lumii SERIOASA nu a anulat casatoria celor doi, din care provine Printul Lambrino, care print este DE FACTO, ADEVARATUL REGE AL ROMANIEI, pt. ca el nu a abdicat si nu si-a dat cuvintul prin abdicare ca el si urmasii lui nu vor mai fi regi ai Romaniei. Abdicind, Mishu si-a semnat sentinta singur, cu minutalui. Punct! Mishu nu a cistigat IN NICI O INSTANTA faptul ca este rege. Pasaportul lui Lambrino, emis de autoritatile ENGLEZE, are urmatoarea inscriptie pe el: Printul Carol Lambrino, DEEEEE ROOOOO-MAAAA-NIIII-AAAAAA. Or, daca nici englezii nu stiu ce fac in materie de titluri regale, pardon! Poate ca nu stiai, dar, conform sentintei din 1969 a instantgei judecatoresti din Franta, doua treimi din averea regala revine lui Lambrino! Si mai e ceva. Printul LAMBRINO este singurul care aplica deviza casei regale a Romaniei care spune : „Totul pentru patrie!”, si conform acestui dicton, Lambrino a returnat tarii toata averea pe care el a obtinut-o de la poporul roman, si si-a dat cuvintul ca, dupa moartea lui Mishu, cind va DEVENI SEFUL CASEI REGALE din ROMANIA, el va RETURNA Pelesul si toate celelalte averi ale casei regal, INAPOI, ROMANILOR.

urbos 14-02-2012 - 17:47

Conteaza cacatel, recunosti ca astalalt e rege. Inghite-o acuma.

Sharaiman 14-02-2012 - 17:53

N-o recunosc eu, fraiere, o recunoaste JUSTITIA si Constitutia Romaniei din 1923, utlima constitutie regala a Romaniei, pe baza careia s-au luat in discutie starea regalitatii din Romania cind acest caz a fost preluat de justitie. Pune mina pe carte!

urbos 14-02-2012 - 17:58

Atunci ce te freaca subiectu? Si de ce bati din copite ca apucatu?
Gata, mars d-aici potaie, cunosc marfa.

Sharaiman 14-02-2012 - 18:05

Pe mine ma intereseaza orice subiect. Imi place sa traiesc ca un om informat, sa citesc, sa aflu. D-ta ai alte idealuri; dar ce zic eu idealuri, d-ta n-ai decit unul singur: acela de a mirosi si a deranja normalul!

neacsum 14-02-2012 - 17:58

Sharaiman, Nu contest nici decizia , nici dreptul lui Paul la coroana regala. Personal imi place individul, pare mult mai potrivit decat tradatorul Mihai, dar ma pune serios pe ganduri nasul sau. Pai daca mergem tot asa, ma intreb cand va cere si Maria sa Mondialul coroana de rege al tiganilor, ca sa fie ;i el precum cumatrul Paul.

Sharaiman 14-02-2012 - 18:02

Aveti perfecta dreptate, asocierea lui Paul cu Basescu, e de-a dreptul murdara, pentru casa regala. Dar, domnule Neacsu, nu cumva, Paul a trebuit sa se puna bine cu Dracu ca sa treaca puntea? Zic si eu! Oricum ar fi, insa, nu-i face cinste, dar, sa treaca de la noi, daca numai si pentru acest simplu motiv, daca prin venirea lui Paul la conducerea casei regale, acesta A DECLARAT ca imediat dupa ce o va prelua, va dona Pelesul, Roamniei, si tot ma ii trec cu vederea socierea cu Basescu.

neacsum 14-02-2012 - 18:11

Sharaiman, pai daca Paul a avut dreptul sa se faca frate cu dracu, pentru a trece puntea, de ce il mai invinuim pe Mihai ca a facut acelasi lucru cu dracu Stalin ? Nu conteaza cum arata dracul e tot una. Gestul e identic si la fel de condamnabil. Si stii, eu obisnuiesc sa spun ca nu-i permis Cezarului, ce-i permis Magarului. Adica sunt greseli pe care un rege nu le poate face si una din ele este infratirea cu dracu.

Sharaiman 14-02-2012 - 18:16

D-le Neacsu, am pretentie de la d-stra. Se poate? Pai, comparam pe nasul Basescu cu abdicarea lui Mihai? Pai, Mihai nu s-a pus bine cu dracu acolo, ci, el si-a aranjat viata, plecind cu averi intregi din Roamnia, dupa ce, tot el, si-a pus umarul la vinzarea Romaniei. Comparatia nu are nici o valoare, domnule. Chestia cu Basescu este o chestie privata, care, dupa 2014 nu va mai reperezenta ABSOLU NIMIC, pe cind, actul de abdicare a lui Mihai a fost unul RUSINOS si IMORAL din partea Regelui Romaniei.

neacsum 14-02-2012 - 18:32

Sharaiman,
Ma dezamagiti. Credeam ca atunci cand judecat un act comis de cineva judecam actul in sine, nu persoana. M-am inselat ? Daca da, atunci asta nu e justitie, e afacere. Conteaza cine si cu cine a semnat actul sau faptul ca a semnat un act cu dracul ? In al doilea rand cine crede ca face o afacere cu Basescu si iese in castig, se inseala. Cand ai semnat un cat cu dracu, nici dracu nu il mai desface. Daca Paul a semna acest act crezand ca il poate manevra pe Basescu, a dat dovada nu numai de imoralitate ci si de prostie. Mai bine las-o asa .

Sharaiman 15-02-2012 - 04:17

Domnule Neacsu aveti dreptate. Dreptatea d-stra este ca diferenta dintre gazul ideal si gazul natural. Idealul ramine la nivelul de speranta intangibila, naturalul este ceea ce gindim si facem zi de zi : compromisul. D-ta sti foarte bine ce spun, pt. ca si d-ta faci compromisuri. Inca o data va repet, faptul ca Basescu a nasit un fiu de print nu reprezinta mare lucru. Basescu, dupa 2014, sau din aprilie 2012 nu va mai fi nimic. NIMIC! Eu nu sint avocatul sau purtatorul de cuvint al lui Paul Filip. Acest Paul Filip pt. mine nu reprezinta nimic, decit o fila de istorie a tarii mele. Eu ma uit, observ, gindesc, reflectez, rectionez (cind si cind). Eu nu doresc sa nasc animozitati sau sa supar pe cineva. Dialogul cu d-stra mi-a facut multa placere. Dumnezeu sa va ajute.

Doru Dragomir 14-02-2012 - 17:26

Mai Calugare, te-am intrebat daca nu te-au expulzat americanii si te dai lovit -:)

jan dinu 14-02-2012 - 20:05

Viatza e rea shi trista
Cind Calughi n-are PI zda
I-a cazut bombardieru
De cind Kati nu-i suge mielu !!!..-:))
JD-USA

Kalta Bosh 14-02-2012 - 21:02

R E X Mishutu detine momentan doar 140.000 de ha. de padure si numai 16.000 ha. teren agricol. Deci efortul Meseleului este de apreciat si demn de urmat inclusiv de IMPARATUL MONDIAL al ROMILOR si de REGELE CIOABA !

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult