Acasa Sport-AutoSport UEFA Champions League. Borussia şi Real Madrid, în semifinale (video goluri)

UEFA Champions League. Borussia şi Real Madrid, în semifinale (video goluri)

1.407 Afisari

Borussia Dortmund şi Real Madrid s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după meciurile de marţi seara, din manşa a doua a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

UEFA Champions League. Borussia şi Real Madrid, în semifinale

Borussia a învins incredibil cu 3-2 debutanta Malaga, după ce era condusă cu 2-1 la finalul celor 90 de minute, iar Real a fost întrecută cu 3-2 de Galatasaray, însă merge mai departe graţie victoriei cu 3-0 de pe ”Santiago Bernabeu”.

Rezultate:

Marţi, 9 aprilie:
Borussia Dortmund (Germania) – Malaga (Spania) 3-2
Au marcat: Robert Lewandowski (40), Marco Reus (90+1), Felipe Santana (90+2), respectiv Joaquin (25), Eliseu (82).
Galatasaray Istanbul (Turcia) – Real Madrid (Spania) 3-2
Au marcat: Emmanuel Eboué (57), Wesley Sneijder (70), Didier Drogba (72), respectiv Cristiano Ronaldo (8, 90+2).

Programul meciurilor de miercuri, 10 aprilie (ora 21,45):

FC Barcelona (Spania) – Paris Saint-Germain (Franţa)
Juventus Torino (Italia) – Bayern Munchen (Germania)

Rezultatele meciurilor din tur:

Marţi, 2 aprilie:
Paris Saint-Germain (Franţa) – FC Barcelona (Spania) 2-2
Au marcat: Zlatan Ibrahimovic (80), Blaise Matuidi (90+4), respectiv Leo Messi (38), Xavi Hernandez (90 – penalty).
Bayern Munchen (Germania) – Juventus Torino (Italia) 2-0
Au marcat: David Alaba (1), Thomas Muller (63).