Acasa InternationalBasarabia Coadă lungă la Kiril. Conducerea R Moldova începe pupatul rusului!

Coadă lungă la Kiril. Conducerea R Moldova începe pupatul rusului!

scris de M.A.
7 afisari

Azi se va face coadă lungă la mâna patriarhului rus. Buzele arse de iubire de neam românesc ale liderilor naţionali ai RM stau gata ţuguiate de o săptămână în aşteptarea sfântului contact fizic direct cu mâna preafericitului lider spiritual al „lumii ruse”. În curând pupăturile se vor produce şi vom putea auzi ţocăitul lor proeuropean. Timofti – ţoc! Leancă – ţoc!, Filat – ţoc! ţoc! ţoc!

Coadă lungă la Kiril. Conducerea R Moldova începe pupatul rusului!

Coadă lungă la Kiril. Conducerea R Moldova începe pupatul rusului!

De la 1812 încoace tot ţocăim, pupându-i pe ruşi. Deşi suntem în stare de război cu Rusia, fiindcă ea nu şi-a retras încă trupele după războiul de pe Nistru, deşi noi am pierdut acel război, conducere RM le-a vândut ruşilor Aeroportul şi-i pupă mâna patriarhului Kiril!

Timofti – ţoc!, Leancă – ţoc!, Fialt – ţoc! ţoc! ţoc!

De-acum Transnistria are încă un aeroport! Bravo, conducători moldoveni, urmaşi ai dacilor liberi! ţocăiţi, pui de daci! Furaţi, vindeţi şi pupaţi rusul într-un loc: ţoc! ţoc! ţoc! Pupaţi mâna celui care a venit să serbeze ruperea în două a Moldovei lui Ştefan. Ţocăiţi în memoria genocidului organizat de Moscova împotriva românilor moldoveni după 1940! Să aplăudăm ţocăitul lor! Auziţi-l!

Timofti – ţoc! Leancă – ţoc, Filat – ţoc! ţoc! ţoc!

Buna dimineaţa, neamule, şi noapte bună în continuare! (Timpul.md)

Vezi şi 3.000.000 de români în ghearele diavolului rus Kiril

9 comentarii

andii 07-09-2013 - 20:41

Acest patriarh al rusiei este nesimtit cu romani si Romania dupa declaratiile lui.

UnUL 07-09-2013 - 20:48

Ce pretenții ai de la un ofițer KGB, ca și predecesorul lui, de altfel?

Antibasistul 07-09-2013 - 21:01

Te referi la Basescu!?

UnUL 07-09-2013 - 21:12

Ce are Băsescu cu biserica ortodoxă rusă și cu canalia ei de patriarh? Dar tu nu poți scăpa de obsesia ta, Bășinel. E un semn de maladie mintală gravă : psihoză obsesivă.

Antibasistul 07-09-2013 - 21:21

Din postarile tale se vede ca esti GUNOI BASIST!

UnUL 07-09-2013 - 21:23

Copy-paste nr. 816.

UnUL 07-09-2013 - 21:26

Cum spuneam deja, îți retrimit („ala tale dintru ale tale!”) câteva din „perlele” tale ortografice, dovezi de mare inteligență pe care le vidanjezi pe forum:
• „Sti bine” (cu un singur i în loc de 2 !); „nu ști” (tot cu un singur i!)
• „vor murii” (cu 2 i în loc de unul!!!)
• „acei monștrii” (cu 2 i în loc de unul, cum e corect!!!)
• „sînt ” (cu î din i !), de altfel folosirea lui î din i este generală la Bășinel.
• „persoana nongrata”
• „intrii pe net” (cu 2 i în loc de unul, cum e corect!!!)
• „poliția argentinEană”
• „să scri”, respectiv „ scri” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „ mai bine te omora-i”
• „ Tu îți ți foarfeca-n creier” (?!)(cu un singur i în loc de 2 !)
• „ar trebui sa fi” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „dacă scri în englezeste, nu e bine, se poate crede ca vrei sa codifici mansoneria” (?)
• „toți banii care-i aveți” (corect „PE CARE”)
• „Porcii si puii care-i cumperi” (corect „PE CARE”)
• „au scapat vi” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „i-al dracului pe Băsescu la voi” (în loc de „IA-L”)
• „TOMI v-a veni” (scris cu cratimă !!!)

UnUL 07-09-2013 - 21:29

Deci :
Foaie verde de pelin
B ă ș i n e l e cam cretin
Și mârlan și nesimțit,
Rar găsești așa t â m p i t.

sorin 08-09-2013 - 16:16

ca in orice stat ex-comunist astia mai noi veniti aduc si din neamul lor de mapetz , doar pentrut poze

Comments are closed.